System monitoringu

System Telewizji Dozorowej, System Telewizji Przemysłowej, Monitoring Wizyjny lub potocznie Monitoring

Telewizja przemysłowa (CCTV czy monitoring wizyjny) stanowi dziś fundament budowy systemu nadzoru wizyjnego danego obiektu. Klienci korzystają chętnie z tego typu rozwiązań. Dla jednego nieocenioną wartością będzie widok swojego obiektu z dowolnego miejsca na ziemi (będąc w zasięgu transmisji bezprzewodowych), dla drugiego wartością dodaną będzie nadzór nad pracownikami w firmie. Trzeci z czysto materialnego punktu widzenia stwierdzi, że jest to zwyczajnie tańsze i wydajniejsze od zatrudnienia fizycznego pracownika ochrony.

Współczesne systemy nadzoru wizyjnego mają wręcz nieograniczone możliwości konfiguracyjne, które można zastosować w przeróżnych sytuacjach, a które to mogą ochronić nasze mienie przez utratą , zniszczeniem, lub niewłaściwym użytkowaniem. Dokładając przy tym możliwości inteligentnej analizy obrazu IVS oraz dobrze dobrane elementy systemu dostajemy gotowy produkt. Produkt ten 24 godziny na dobę, 7 dni wy tygodniu jest w stanie zwiększyć bezpieczeństwo naszego obiektu lub w znacznym stopniu ograniczyć zdarzenia niepożądane minimalizując przy tym niemal do minimum fałszywe alarmy.

Funkcjonalność systemów telewizji przemysłowej z roku na rok jest większa i daje możliwości integracji innymi rozwiązaniami typu „Smart”. W tym miejscu należy wspomnieć o wideo-weryfikacji sygnałów pochodzących z systemu alarmowego, wyznaczanie wirtualnych stref , zbierającego się tłumu, zmiany scen, detekcja twarzy, przekroczenie lini i wiele innych funkcjonalności które w połączeniu z wykwalifikowanym instalatorem dostarcza bardzo przydatny i funkcjonalny produkt.

Decydując się na montaż systemu telewizji dozorowej w swoim obiekcie można zapewnić sobie spokój i bezpieczeństwo. Należy jednak pamiętać o tym, że dobry system to nie tylko urządzenia ale także instalator który ma doświadczenie, potrafi dobrze obronić swoją ofertę w oczach klienta oraz wytłumaczyć wszelkie wątpliwości.

W żadnym wypadku nie należy traktować systemu nadzoru wizyjnego jako narzędzie prewencyjne i psychologiczne, choć bez wątpienia funkcje te nie pozostają bez znaczenia.